Μαθητές του 2ου ΓΕΛ Νέας Ιωνίας που συμμετείχαν σε προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων που διεξήχθησαν στο 2ο Λύκειο, το σχολικό έτος 2016-17, παρουσίασαν τη δουλειά τους στο Συνεδριακό κέντρο του Δήμου Νέας Ιωνίας, στο πλαίσιο των Ιωνικών ημερών 2017 που διοργανώνει ο Δήμος της πόλης μας.

Την Παρασκευή 6 Οκτωβρίου 2017, ο μαθητής Α. Κυριμλκόγλου και οι μαθήτριες Δ. Μπάφα, Α. Αρμένη, Θ. Βέλλα και Δ. Βακιρτζή, μαζί με τις καθηγήτριές  τους  Ει. Χάιδη και Κ. Κοεμτζίδου παρουσίασαν την εργασία τους στο πρόγραμμα Αγωγής υγείας «Στα εργοστάσια της Νέας Ιωνίας»

Το Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017 οι μαθήτριες Σ. Ρούσου και Δ. Μπάφα μαζί με τους μαθητές  Δ. Μητρογιαννόπουλο, Δ. Καρτσωνάκη, Γ. Μητρολιό και Μ. Στρατάκη μαζί με τον καθηγητή τους Αλ. Αγγελέλη και την καθηγήτρια Α. Μικρούδη παρουσίασαν την εργασία τους στο πρόγραμμα Περιβαλλοντικής εκπαίδευσης «Γνωρίζω και προστατεύω τους υγροτόπους της Αττικής».

Οι μαθητές του 2ου ΓΕΛ παρουσιάζουν τα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων