Στην αίθουσα «Γ. Κασσιμάτης» στο ΟΑΚΑ έγινε η Τελετή λήξης των Πανελλήνιων σχολικών αγώνων Χάντμπολ και οι απονομές των Κυπέλλων, των Μεταλλίων  και των Διπλωμάτων στους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες.

Η ομάδα του 2ου ΓΕΛ Νέας Ιωνίας που κατέλαβε την 3η θέση στους Πανελλήνιους σχολικούς αγώνες Χάντμπολ.

Η ομάδα κοριτσιών του 2ου ΓΕΛ Νέας Ιωνίας κατέλαβε την 3η θέση μετά τη νίκη με 41-33 επί της «Αμερι-κάνικης Ακαδημίας» -του Λυκείου από τη Λάρνακα της Κύπρου. Την 1η θέση κατέλαβαν οι μαθήτριες του 2ου ΓΕΛ Καματερού μετά τη νίκη τους με 28-25 επί των κοριτσιών του 4ου ΓΕΛ Σταυρούπολης που κατέκτησαν την 2η θέση των τελικών.

Πρώτη ομάδα στους μαθητές αναδείχθηκε το 2ο ΓΕΛ Πυλαίας που νίκησε με 26-23 το 2ο ΓΕΛ Καματερού, ενώ την 3η θέση κατέλαβε το 2ο ΓΕΛ Άργους που νίκησε με 27-18 το Λύκειο Αγ. Γεωργίου από τη Λευκωσία.

Δείτε φωτογραφίες από την Τελετή λήξης

Τελετή λήξης των Πανελλήνιων σχολικών αγώνων Χάντμπολ