Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοίνωσε σήμερα Δευτέρα 27-8-2018, στις 17:30, τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών εξετάσεων για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Οι μαθητές του 2ου ΓεΛ Νέας Ιωνίας και οι υποψήφιοι παλαιότερων ετών που έδωσαν εξετάσεις στο Εξεταστικό κέντρο του σχολείου μας, μπορούν να αναζητήσουν τη Σχολή στην οποία εγγράφονται στην Κατάσταση επιτυχόντων, η οποία περιέχει μόνο τον κωδικό κάθε υποψηφίου και τα στοιχεία της επιτυχίας του και όχι τα ονομαστικά στοιχεία:

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ 2ου ΓεΛ Νέας Ιωνίας.

Οι μαθητές απόφοιτοι των ετών 2017 και 2016 που δεν συμμετείχαν στις φετινές εξετάσεις και έκαναν δήλωση για Σχολές με το ποσοστό 10%, μπορούν να δουν την σχολή στην οποία επιτυγχάνουν στις παρακάτω κατάστασεις:

Κατάσταση επιτυχόντων 10% ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ 2017 2ου ΓεΛ Νέας Ιωνίας.

Κατάσταση επιτυχόντων 10% ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ 2016 2ου ΓεΛ Νέας Ιωνίας.

Επιπλέον κάθε ενδιαφερόμενος και άλλοι υποψήφιοι, μπορούν να πληροφορούνται τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών εξετάσεων μέσω της ιστοσελίδας του Υπουργείου   http://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας

α) τον οκταψήφιο κωδικό αριθμό τους,

β) τα τέσσερα αρχικά γράμματα των προσωπικών τους στοιχείων (Επώνυμο – Όνομα – Πατρώνυμο – Μητρώνυμο).

Αν θέλετε μπορείτε να κατεβάστε στον υπολογιστή σας, τα συμπιεσμένα αρχεία των Βάσεων 2018 και τα Συγκριτικά των φετινών βάσεων με προηγούμενα έτη:

Βάσεις 2018

Συγκριτικά Βάσεων 2018

Επίσης σήμερα την ίδια ώρα (17:30) ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα των εισαγόμενων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση με τις ειδικές κατηγορίες των αλλοδαπών-αλλογενών (αποφοίτων Λυκείων εκτός Ε.Ε.) και των αποφοίτων Λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων Κρατών-Μελών της Ε.Ε. Τα ανωτέρω αποτελέσματα είναι αναρτημένα στην ίδια ιστοσελίδα του Υπουργείου.

Τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών εξετάσεων 2018