Αγαπητοί Κηδεμόνες

Εύχομαι να είστε καλά όλοι στην οικογένειά σας!

Στην επιστολή που σας έστειλα πριν μερικές μέρες,
σας είχα αναφέρει για την προσπάθεια που κάνουν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας για να υλοποιήσουν διαδικασίες εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.
Οι διαδικασίες αυτές μπορούν να επιτευχθούν με τη συνεργασία των μαθητών/τριών μας και εσάς των κηδεμόνων.

Θέλω να σας παρακαλέσω να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο που θα βρείτε στον παρακάτω υπεσρσύνδεσμο (link), με το οποίο σας ζητούμε ορισμένα στοιχεία τα οποία μας χρειάζονται σ’ αυτήν την προσπάθεια.

Σας υπενθυμίζω επίσης ότι στην ιστοσελίδα που έχουμε δημιουργήσει στον ιστοχώρο του 2ου Γενικού Λυκείου και ονομάζεται:

Πανδημία covid-19. Ενημέρωση, Οδηγίες, Εκπαιδευτικές δράσεις

θα βρείτε τις εξ αποστάσεως εκπαιδευτικές δράσεις, που επιχειρούν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας (στην ενότητα E-Learning), καθώς και ανακοινώσειςπληροφορίες, επίσημες οδηγίες του Ε.Ο.Δ.Υ., του Υπουργείου Παιδείας και σχετικές νομοθετικές ρυθμίσεις.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά από πλευράς υγείας για όλους!
Το σχολείο προσπαθεί να καταφέρει όσα περισσότερα είναι δυνατόν στην πρωτόγνωρη κατάσταση της “εξ αποστάσεως εκπαίδευσης”,
που δυστυχώς, υλοποιείται μέσα στη γενική ψυχολογική και κοινωνική φόρτιση που επικρατεί στη χώρα μας.

Σας ευχαριστώ για τη συνεργασία σας.

Νικόλαος Κοκκινάκης

Επιστολή (2η) Διευθυντή προς Κηδεμόνες